ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Διανομή τροφίμων και ειδών καθαριότητας στους ωφελούμενους του ΤΕΒΑ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ

Χαλκίδα, 09 Δεκεμβρίου 2021

Διανομή τροφίμων και ειδών καθαριότητας στους ωφελούμενους του ΤΕΒΑ

Η Περιφερειακή Ενότητα Εύβοιας, ως Επικεφαλής Εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης Εύβοιας για την υλοποίηση των δράσεων του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής» του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD), πρόκειται τις προσεχείς ημέρες, σε συνεργασία με τους εταίρους της Κοινωνικής Σύμπραξης, να διανείμει τρόφιμα και είδη καθαριότητας σε 4.500 ωφελούμενες οικογένειες του προγράμματος.

Η διανομή ξεκίνησε σήμερα Πέμπτη 09 Δεκεμβρίου και θα ολοκληρωθεί τμηματικά έως την Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου σε όλους τους Δήμους της Π.Ε. Εύβοιας. Πιο συγκεκριμένα:

• Στις 9/12/2021 Ψαχνά, Ιστιαία και Αιδηψό
  • Στις 10/12/2021 Μαντούδι, Λίμνη, Αγία Άννα
  • Στις 13/12/2021 Ερέτρια, Αμάρυνθο, Κριεζά, Αλιβέρι
  • Στις 14/12/2021 Κονίστρες, Αυλωνάρι, Κύμη, Κάρυστο, Σκύρο
  • Στις 15 και 16 /12/2021 στη Χαλκίδα

Οι ωφελούμενοι θα ενημερωθούν από τον Δήμο τους, με γραπτό μήνυμα  (sms) στο κινητό τους τηλέφωνο για την ημέρα, την ώρα και τον τόπο που θα πρέπει να προσέλθουν για την παραλαβή των τροφίμων και των ειδών καθαριότητας.