ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ 2021
ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ 2021
Αγαπητοί κάτοικοι του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, σχετικά με την απογραφή, σας ενημερώνουμε:
Α. Ηλεκτρονική Απογραφή / Αυτοαπογραφή
Η πλατφόρμα αυτοαπογραφής παραμένει ανοικτή και μπορείτε να τη χρησιμοποιήσετε για να απογραφείτε.
Αν δεν έχετε τον κωδικό σας, παρακαλούμε στείλτε email με τα στοιχεία σας (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τηλέφωνο) στο: chalkis@statistics.gr και v.serveta@statistics.gr.
Β. Φυσική απογραφή / Πόρτα-Πόρτα
Αν δεν έχει περάσει ακόμη ο απογραφέας, τηλεφωνήστε στα 22210 41288 και 22263 50010. Σε περίπτωση που τα τηλέφωνα δεν απαντούν, παρακαλούμε να επιμείνετε, διότι όταν είναι κατειλημμένη η γραμμή, δείχνει ότι καλεί.
Αν ο απογραφέας έχει περάσει και δε σας βρήκε, επικοινωνήστε μαζί του στο τηλέφωνο που σας έχει αφήσει στο σχετικό έγγραφο ή καλέστε επίσης στα τηλέφωνα 22210 41288 και 22263 50010. Τονίζουμε ότι με αυτό τον τρόπο μπορείτε να απογραφείτε τηλεφωνικά.
Η απογραφή καθορίζει το μέλλον του Δήμου μας για τα επόμενα 10 χρόνια. Απογραφόμαστε στον τόπο που ζούμε. Όλοι μετράμε.
You actually make it appear really easy along with your
presentation however I find this topic to be really something which
I feel I’d never understand. It sort of feels too complex and
extremely broad for me. I am looking forward in your subsequent put up, I will attempt to get the grasp of it!
Escape room
I like this site it’s a master piece! Glad I discovered this on google.?
Having read this I thought it was rather informative. I appreciate you spending some time and energy to put this article together. I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile.
I blog often and I seriously thank you for your content. Your article has really peaked my interest. I will take a note of your website and keep checking for new information about once a week. I opted in for your Feed too.
When I originally commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I receive four emails with the exact same comment. Is there a means you can remove me from that service? Thanks a lot.
Excellent web site you have here.. It’s difficult to find high-quality writing like yours these days. I really appreciate individuals like you! Take care!!
I could not resist commenting. Perfectly written!
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article plus the rest of the site is very good.
After exploring a handful of the blog articles on your blog, I seriously appreciate your technique of writing a blog. I saved it to my bookmark site list and will be checking back soon. Take a look at my web site as well and tell me how you feel.
You’ve made some really good points there. I looked on the internet for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this website.
Hi! I just would like to give you a big thumbs up for your excellent info you have got right here on this post. I’ll be returning to your web site for more soon.
I love it when individuals come together and share thoughts. Great blog, keep it up!
Hello! I could have sworn I’ve visited this site before but after going through many of the articles I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m certainly delighted I stumbled upon it and I’ll be bookmarking it and checking back often.
Great article. I’m facing some of these issues as well..
Greetings! Very helpful advice in this particular post! It’s the little changes that will make the biggest changes. Thanks a lot for sharing!