ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ 2021

Αγαπητοί κάτοικοι του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, σχετικά με την απογραφή, σας ενημερώνουμε:

Α. Ηλεκτρονική Απογραφή / Αυτοαπογραφή

Η πλατφόρμα αυτοαπογραφής παραμένει ανοικτή και μπορείτε να τη χρησιμοποιήσετε για να απογραφείτε.

Αν δεν έχετε τον κωδικό σας, παρακαλούμε στείλτε email με τα στοιχεία σας (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τηλέφωνο) στο: chalkis@statistics.gr και v.serveta@statistics.gr.

Β. Φυσική απογραφή / Πόρτα-Πόρτα

Αν δεν έχει περάσει ακόμη ο απογραφέας, τηλεφωνήστε στα 22210 41288 και 22263 50010. Σε περίπτωση που τα τηλέφωνα δεν απαντούν, παρακαλούμε να επιμείνετε, διότι όταν είναι κατειλημμένη η γραμμή, δείχνει ότι καλεί.

Αν ο απογραφέας έχει περάσει και δε σας βρήκε, επικοινωνήστε μαζί του στο τηλέφωνο που σας έχει αφήσει στο σχετικό έγγραφο ή καλέστε επίσης στα τηλέφωνα 22210 41288 και 22263 50010. Τονίζουμε ότι με αυτό τον τρόπο μπορείτε να απογραφείτε τηλεφωνικά.

Η απογραφή καθορίζει το μέλλον του Δήμου μας για τα επόμενα 10 χρόνια. Απογραφόμαστε στον τόπο που ζούμε. Όλοι μετράμε.