Δράση Σπιρομετρήσεων στις 06 & 07 Ιουλίου στο Δήμο Ιστιαίας-Αιδηψού

Η Ελληνική Πνευμονολογική Εταιρεία, η Πνευμονολογική Κλινική του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας κι ο Δήμος Ιστιαίας-Αιδηψού σας προσκαλούν στην Αίθουσα Πολιτισμού “Μελίνα Μερκούρη” για τη διενέργεια συμβουλευτικής προληπτικής παρέμβασης με στόχο την πρώιμη διάγνωση χρόνιας αποφρακτικής πνευμονοπάθειας μέσω λειτουργικού ελέγχου του αναπνευστικού. Η δράση περιλαμβάνει τη διενέργεια σπιρομέτρησης ειδικώς σε ασθενείς με καπνιστική συνήθεια προκειμένου να υπάρξει διάγνωση ή επανεκτίμηση της χρόνιας αποφρακτικής πνευμονοπάθειας. Παράλληλα μπορούν να υποβληθούν στην εξέταση ασθενείς με συμπτώματα από το αναπνευστικό και ασθενείς με  υποψία άσθματος. Η προσέλευση θα γίνει αποκλειστικά με ραντεβού για να μην υπάρξει συνωστισμός. Κλείσιμο ραντεβού στο 2226 0 60311.

προσκληση Αιδηψός ορθή