ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΠ/ΚΩΝ ΔΙΑΓ/ΤΩΝ & ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟΥ

ΘΕΜΑ:΄΄Κατάθεση προσφοράς΄΄.

ΣΧΕΤ:Η υπ’ αριθμ.137/2017 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου.

Με την ανωτέρω σχετική απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου, αποφασίσθηκε να ορισθεί αρμόδιος Μηχανικός για σύνταξη τοπογραφικών διαγραμμάτων και αρμόδιος Μηχανικός για την διαδικασία τακτοποίησης αυθαιρέτου.
Με το παρόν έγγραφο γνωστοποιείται πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος προς τους αρμόδιους Μηχανικούς για σύνταξη τοπογραφικών διαγραμμάτων με συντεταγμένες ΕΓΣΑ και με προδιαγραφές υπολογισμού αντικειμενικών αξιών και αρμόδιους Μηχανικούς για την διαδικασία τακτοποίησης αυθαιρέτου (αλλαγή χρήσης κτίσματος) αναφορικά με το υπ’ αριθμ.8 ακίνητο του παρόντος εγγράφου, του Κληροδοτήματος Παναγιώτη Σφακιανού.
Τοπογραφικά διαγράμματα θα πρέπει να συνταχθούν για τα κατωτέρω ακίνητα:
1. Γήπεδο – Ελαιοπερίβολο, εμβαδού 14.800,80 τ.μ., που βρίσκεται στη θέση «Τσιφλίκι» της δημοτικής κοινότητας Ιστιαίας του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, εκτός σχεδίου πόλεως.
2. Γήπεδο – ελαιοπερίβολο, εμβαδού 5.725,50 τ.μ., που βρίσκεται στη θέση «Ανεμόμυλος» της δημοτικής κοινότητας Ιστιαίας της δημοτικής ενότητας Ιστιαίας του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, εκτός σχεδίου πόλεως.
3. Γήπεδο – ελαιοπερίβολο, εμβαδού 8.018,20 τ.μ., που βρίσκεται στη θέση «Ανεμόμυλος» της δημοτικής κοινότητας Ιστιαίας της δημοτικής ενότητας Ιστιαίας του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, εκτός σχεδίου πόλεως.
4. Γήπεδο – ελαιοπερίβολο, εμβαδού 2.823,00 τ.μ., που βρίσκεται στη θέση «Ανεμόμυλος» της δημοτικής κοινότητας Ιστιαίας της δημοτικής ενότητας Ιστιαίας του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, εκτός σχεδίου πόλεως.
5. Γήπεδο – ελαιοπερίβολο, εμβαδού 3.217,50 τ.μ., που βρίσκεται στη θέση «Βουθόνια» της δημοτικής κοινότητας Ιστιαίας του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού.
6. Γήπεδο – ελαιοπερίβολο, εμβαδού 3.461 τ.μ., που βρίσκεται στη θέση «Ανεμόμυλος» της δημοτικής κοινότητας Ιστιαίας της δημοτικής ενότητας Ιστιαίας του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, εκτός σχεδίου πόλεως Ιστιαίας (εντός ζώνης των 500μ.).
7. Οικόπεδο, εμβαδού 294,30 τ.μ., εντός σχεδίου πόλεως Ιστιαίας της δημοτικής κοινότητας Ιστιαίας του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, επί των οδών Π. Μελά και Μπότσαρη, στο 116 Ο.Τ. (πρώην 99).
8. Οικόπεδο, εμβαδού 543,50 τ.μ., μετά της πεπαλαιωμένης επ’ αυτού οικίας και των λοιπών κτισμάτων, που βρίσκεται εντός σχεδίου πόλεως Λ. Αιδηψού της δημοτικής κοινότητας Λ. Αιδηψού της δημοτικής ενότητας Αιδηψού του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, επί της οδού Ομήρου 7, στο 21 Ο.Τ.

Παρακαλούμε όπως μέχρι την 18-9-2017 ημέρα Δευτέρα και ώρα 14.00, καταθέσετε εντός σφραγισμένου φακέλου, την προσφορά σας στην Γραμματεία του Δημοτικού Συμβουλίου (κ.Παντελή Πισσάκη-Ειδικό Γραμματέα του Δημοτικού Συμβουλίου-2ο όροφο Δημαρχείου).

Το παρόν αναρτάται στην ιστοσελίδα του Δήμου και στα τοπικά Μ.Μ.Ε.

Το Μέλος της Διαχειριστικής Ο Πρόεδρος
Επιτροπής του Δημοτικού Συμβουλίου