Κατεπείγουσα Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου

Σας καλούμε σε κατεπείγουσα συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 01 του μηνός Ιουλίου 2016 ημέρα Παρασκευή και ώρα 14.00, με μοναδικό θέμα ημερήσιας διάταξης :
1.-Παραχώρηση χρήσης κτιρίων στο ΝΠΔΔ Κοινωνική Μέριμνα και Αλληλεγγύη-Παιδεία-Αθλητισμός Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού για ίδρυση Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών.
Η συνεδρίαση έχει κατεπείγοντα χαρακτήρα, λόγω καταλυτικής ημερομηνίας κατάθεσης στην Ε.Ε.Τ.Α.Α. (01-07-2016) της ένταξης στο πλαίσιο δράσης ΄΄Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής΄΄ έτους 2016-2017, για την παραμονή του Ν.Π.Δ.Δ. Δήμου στο Πρόγραμμα ΕΣΠΑ, αλλά και την επέκταση των δομών.
Η Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου
Αγγελική Κούκουζα