Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 17 του μηνός Αυγούστου 2017 ημέρα Πέμπτη και ώρα 18.00, με θέματα ημερήσιας διάταξης :

ΘΕΜΑΤΑ
1)Έγκριση μελέτης έργου ΄΄ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΒΙΟ.ΚΑ ΑΙΔΗΨΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ΄΄.
2)Επί αίτησης του κ.Γεωργίου Σαλιγκάρα του Στέφανου, για παράταση ωραρίου μουσικής στο κατάστημά του Υγειονομικού Ενδιαφέροντος.
3)Σύνταξη έκθεσης εσόδων-εξόδων Δήμου 2ου τριμήνου 2017.
4)Επί του με αρ.πρωτ.10096/25-7-2017 εγγράφου του Τμήματος Ταμείου του Δήμου, με θέμα:΄΄Επιβολή αναγκαστικών μέτρων είσπραξης΄΄.
5)Αίτημα της RURAL CONNECT ΕΥΡΥΖΩΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ Α.Ε. Ειδικού σκοπού για την επανεξέταση του ετησίου μισθώματος, το οποίο ορίσθηκε με την υπ’ αριθμ.159/2017 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου, για την εγκατάσταση ασύρματου κόμβου, με κωδ. Ονομασία «2422932 ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΓΙΑΛΤΡΑ», σε δημοτική έκταση εμβαδού 625 τ.μ. πλησίον της Τ.Κ.Λιχάδας.
6)Επί αίτησης του Δ.Σ.κ.Σπυρίδωνα Σταματίου, με θέμα:΄΄Παραμονή της Τράπεζας Πειραιώς στα Λουτρά Αιδηψού΄΄
7)΄Εγκριση εισηγητικής έκθεσης της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης Ιστιαίας-Αιδηψού για την τεκμηρίωση των εσόδων-εξόδων αυτής έτους 2017.
8)Τροποποίηση προϋπολογισμού της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης Ιστιαίας-Αιδηψού.
9)Ταμειακός Απολογισμός έτους 2016 της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού (ΔΗ.Κ.Ε.Ι.Α.).
10)΄Ανοιγμα τραπεζικού λογαριασμού της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού (ΔΗ.Κ.Ε.Ι.Α.). για την Ενιαία Αρχή Πληρωμών.
11)Επί του με αρ.πρωτ.2549/3-8-2017 εγγράφου του Περιφερειακού Φορέα Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων Στερεάς Ελλάδος-Ανώνυμη Εταιρεία των ΟΤΑ «Φο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας ΑΕ», με θέμα:΄΄Χρηματοδότηση δράσεων διαλογής στην πηγή΄΄.

Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου
Δημήτριος Ζουπανιώτης